ONDREJ KOLLÁTH

Volám sa Ondrej Kolláth. Poskytujem služby v oblasti tvorby a návrhu web stránok a web aplikácií.

Dizajnu sa venujem od svojich dvanástich rokov. Najskôr som pracoval s 2D/3D grafikou, neskôr ma očarilo programovať, ktorému sa venujem dodnes. Pre mňa je dôležité vytvoriť web stránku/web aplikáciu, ktorá je moderná, oku lahodiaca a nadčasová. Som zástancom toho, že tvorba stránky je obmedzená iba myslením.

Stránku/aplikáciu navrhnem a nakódujem ručne. Nie len kúpa šablóny, nahratie textu a hurá do sveta. To nie je web design.

Najjednoduchšie riešenie je zvyčajne to najúčinnejšie. Prečo? Pretože jednoduchá webstránka vyhovuje väčšine ostatných požiadaviek pre návrh stránky. Menej je niekedy viac. Návštevník stránky si jednoduchšie zapamätá prvky na stránke a dokáže sa orientovať rýchlejšie než na stránke s preplnením obsahom a neefektívnym rozložením prvkov.

PROGRAMOVACIE JAZYKY

XHTML / HTML5

Vďaka jazykom ako XHTML alebo HTML5 sa otvára široká škála možností pri programovaní stránok a aplikácií. Tieto, dnes už štandardy, zabezpečia rýchlejší, účinnejší a dostupnejší projekt v kombinácii s vizuálnym zážitkom.

CSS3

Najnovšia technológia kaskádového štýlu web projektov zabezpečuje vývojárom rýchlejšiu a efektívnejšiu prácu, a znižuje záťaž stránky/aplikácie na prehliadač alebo server.

PHP

Technológia, ktorá sa používa na programovanie aplikácií na strane servera a pre vývoj dynamických webových stránok. Jazyk je špeciálne navrhnutý na tvorbu web stránok a web aplikácií.

jQuery

jQuery je JavaScript knižnica, ktorá kladie dôraz na interakciu medzi jazykmi JavaScript a HTML. Je používaná na viac ako 34% z 1,000,000 najnavštevovanejších webstránok, jQuery je aktuálne najpoužívanejšia knižnica. Použitie jQuery pri programovaní je efektívne a rýchle.

APLIKÁCIE A PROSTREDIA

wordpress-logo-simplified-rgb

WordPress

Potrebujete prezentačnú stránku pre svoju kaviarňu alebo komerčnú stránku na komunikáciu s klientami? WordPress je ideálny správca obsahu pre Vás. Vďaka jednoduchosti ovládania a obrovskej komunite užívateľov je systém skvelým partnerom pre Váš biznis.

logo-prestashop_0_0

PrestaShop

Výkonný e-commerce správca PrestaShop zabezpečí stabilitu a bezpečnosť Vášho obchodu. Obrovské množstvo produktov mu nerobí problém a zároveň ponúkne profesionálne nástroje na správu obchodu.

Adobe_Photoshop_CS6_icon.svg

Adobe Photoshop

Profesionálny nástroj od spoločnosti Adobe, s ktorým je návrh dizajnov web projektov rýchly a efektívni. Používaný je väčšinou u profesionálnych grafikov a grafických spoločností.

Adobe_Illustrator_Icon_(CS6).svg

Adobe Illustrator

Ďalší profesionálny nástroj zameraný na digitálnu grafiku, ilustrácie a typografiu. Používa sa na tvorbu firemných log, návrhov webových stránok, užívateľských rozhraní či štylizovaných ilustrácií.

TVORBA